Giriş Formu

İletişim

İletişim adresi

 

 

  pembe oje

Örgüye Başlarken

Örgü modelleri konusunda geniş bir arşiv. Tek şiş ve iki kat örgü nasıl yapılır. Örgü için doğru şiş nasıl seçilir hepsi için alttaki linke tıklayınız. Kazak ve yelek örgü modelleri

Örgü devamı

örgü adresi

feed-image Feed Entries

Tavsiyeler

 

 

Oyulgama ve makine dikişi

OYULGAMA

Oyulgama, gündelik işlerde iki kumaşı teyel gibi geçici olarak değil de gerçekten birleştirmeye yarar. Sağdan sola doğru yapılır. Oyulgama dikiş için iğneyi kumaşa batırın ve altı (ya da daha fazla) İplik öteden çıkarın. Üç iplik (ya da daha fazla) geriye dönün. İğneyi batırın ve bir önceki iğnenin altı iplik ilerisinden çıkarın (üst resimde gördüğünüz gibi). Bu iğne kumaşın yüzünde dikiş gibi görünecektir, tersinde ise dikişe dayanıklılık verecek biçimde iğneler üst üste gelmiştir.

MAKİNE DİKİŞİ

Makine dikişi bir dizi aralıksız oyulgama demektir. Oyulgamanın ilk iğnesini batırın, iğneyi kumaşın yüz tarafına, dikişin boyuna eşit bir mesafede çıkartın, sonra oyulga moda olduğu gibi yalnız üç ilk geriye dönmek yerine, bir önceki iğnenin çıkış noktasına batırın. Eğer dikişi kumaşa yatay ya da dikey yönde yapıyorsanız, kumaşın bir ipliğini çekerek (buna iplik çekme denir); kendinize bir iz yapabilirsiniz. Dikiş bittikten sonra bu iz kendiliğinden ipliğin altında katacaktır.

dikişte oyulgama ve makine dikişi

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Her hakkı saklıdır. © 2009-2011 modelleriorgu.com

tumblr statistics

RocketTheme Joomla Templates